Strona główna Faktoring na świecie FCI z nowym członkiem: Banco Santander Perú S.A.

FCI z nowym członkiem: Banco Santander Perú S.A.

Bank Santander w Peru nowym członkiem FCI

Do FCI dołączył kolejny członek – Bank Santander w Peru. Obecnie organizacja zrzesza już niemal 400 podmiotów na całym świecie. 

PERU Santander Peru jest częścią Banco Santander Group, jednej z największych korporacji bankowych na świecie, ze znaczącym udziałem w 10 głównych rynkach w Europie i obu Amerykach oraz największym bankiem w strefie euro pod względem kapitalizacji rynkowej. 

Grupa Santander liczy obecnie 203 tys. pracowników, 4,1 mln udziałowców i jest jednym z trzech największych banków pod względem zadowolenia klientów w 7 krajach, w których prowadzi działalność. Santander Perú zostało założone w 2007 roku i zobowiązało się do prostego, bezpośredniego i uczciwego działania. W swojej działalności koncentruje się na obsłudze klientów bankowości hurtowej o obrotach powyżej 10 milionów dolarów. 

Obecnie bank posiada aktywa na poziomie 1730 mln USD, a ostatni okres zamknął z zyskiem netto w wysokości 30 mln USD. Lokalnie Santander Peru zajmuje obecnie ósme miejsce w bankowości korporacyjnej i zatrudnia 142 pracowników. Ich aktywa na ten moment są na poziomie 2 734 mln USD, a ostatni okres zamknęli zyskiem netto na kwotę 1,655 mln USD.

FCI jest globalnym przedstawicielem ds. faktoringu i finansowania krajowych oraz międzynarodowych należności handlowych z otwartym kontem. FCI zostało założone w 1968 roku jako międzynarodowe stowarzyszenie non-profit. Z obecnie blisko 400 firmami członkowskimi w ponad 90 krajach, FCI oferuje wyjątkową sieć współpracy w zakresie faktoringu transgranicznego. Transakcje członkowskie stanowią prawie 60% światowego wolumenu faktoringu korespondentów międzynarodowych.

Artykuły Powiązane

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. OK Więcej