Strona główna Porady Faktoring – elastyczny sposób na finansowanie firmy w dobie pandemii

Faktoring – elastyczny sposób na finansowanie firmy w dobie pandemii

faktoring - elastyczny sposób na finansowanie firmy w dobie pandemii

Pod taki hasłem odbyło się pierwsze Nasze webinarium zorganizowane we współpracy z Brytyjsko-Polską Izbą Handlową (British Polish Chamber of Commerce (BPCC)), którego Partnerem był Faktor Bibby Financial Services Poland.

Podczas tego wydarzenia podsumowaliśmy wyniki branży faktoringowej za rok 2020 oraz I Q 2021, ale tematem przewodnim był faktoring eksportowy. Mówiliśmy między innymi o tym, jakie korzyści przy transakcjach eksportowych daje korzystanie z usług Faktorów. Mają oni bowiem na bieżąco informacje o terminowości spłat tysięcy kontrahentów w różnych branżach,  korzystają z większej liczby danych niż to zwyczajowo robi faktorant oraz posiadają wyspecjalizowane służby, które monitorują terminowość i mają skuteczne procedury dochodzenia płatności.

Mówiliśmy także o tym, jak w praktyce wygląda proces faktoringu eksportowego, warto wiedzieć, że ten rodzaj usługi faktoringowej to w większości faktoring pełny, czyli Faktorant nie ponosi ryzyka niewypłacalności kontrahenta, ponieważ jest on zabezpieczony polisą Faktora lub odbywa się w systemie dwóch firm faktoringowych, które współpracują ze sobą.

Poruszyliśmy również temat weryfikacji kontrahentów zagranicznych i metod do tego celu używanych, a także na co zwrócić uwagę przy wyborze Faktora do współpracy w finansowaniu faktoringu eksportowego.

Na zakończenie zaprosiliśmy wszystkich uczestników do zadawania pytań.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i już zapraszamy na kolejne webinarium, które odbędzie się w maju. O szczegółach będziemy informować na naszych profilach w mediach społecznościowych i mailowo, dlatego zachęcamy do obserwowania nas i zapisywania się do naszego newslettera. Tych, których nie mogli uczestniczyć zapraszamy do obejrzenia nagrania.

Artykuły Powiązane

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. OK Więcej