Strona główna Ludzie Euler Hermes z nowym prezesem zarządu

Euler Hermes z nowym prezesem zarządu

Tomasz Starus, nowy prezes Euler Hermes w Polsce

Tomasz Starus został nowym prezesem Towarzystwa Ubezpieczeń Euler Hermes. Grupa powołała go na CEO oraz prezesa Zarządu spółek pod warunkiem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego. Tomasz Starus zastąpi Paula Flanagana, który po pięciu latach pracy w Polsce zostanie CEO Regionu APAC (Azji i Pacyfiku)

Przejęcie obowiązków Paula Flanagana przez Tomasza Starusa nastąpi od 1 lipca br. Tomasz Starus związany jest z Grupą Euler Hermes od 2000 r. Karierę rozpoczął jako specjalista ds. ubezpieczeń finansowych. W 2001 roku objął stanowisko Kierownika Zespołu w Biurze Oceny Ryzyka. Po trzech latach został powołany na Dyrektora Biura Oceny Ryzyka, odpowiedzialnego za monitoring portfela należności, sporządzanie analiz ekonomicznych oraz opracowanie i wprowadzenie modelu ratingowego dla polskich firm. W 2013 roku został powołany na członka Zarządu nadzorując ocenę ryzyka kredytowego, szkody i odzyskiwanie należności.

Biografia

Tomasz Starus od początku swojej pracy zawodowej – w 1998 roku jest związany z rynkiem ubezpieczeń należności. Jest absolwentem wydziału zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych Executive MBA, prowadzonych wspólnie przez Uniwersytet Warszawski i University of Illinois. Jako uczestnik licznych konferencji, inicjatyw branżowych i komentator ekonomiczny, aktywnie współtworzy rynek ubezpieczeń należności w Polsce i nadaje ton dyskusji o ryzyku w biznesie.

Euler Hermes działa na polskim rynku od 1998 roku.  Grupa ubezpieczeniowo-finansowa powstała w wyniku fuzji niemieckiego ubezpieczyciela kredytu Hermes Kreditversicherungs AG z międzynarodową grupą Euler, w której dominującą pozycję zajmuje francuski ubezpieczyciel Euler SFAC. Jako jedni z pierwszych wprowadzili zarządzanie ryzykiem finansowym przez Internet, za pośrednictwem systemów informatycznych w tym Program Syntesys.

Źródło: https://www.eulerhermes.com/pl

Artykuły Powiązane

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. OK Więcej