Strona główna Finanse mObywatel w nowej odsłonie

mObywatel w nowej odsłonie

mObywatel w nowej odsłonie

Zgodnie z obietnicami Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, została zaprezentowana nowa wersja aplikacji mObywatel. Aktualizacja zakłada ujednolicenie nazwy oraz nowe wzory dokumentów. Dotyczczasowo posiada ona ponad 2,4 mln użytkowników i korzysta z niej co czwarty użytkownik Profilu Zaufanego.

Na poświęconej przeprowadzanym zmianom konferencji zaprezentowano najistotniejszą ze zmian, czyli ujednolicenie nazewnictwa w obrębie programu. Dotychczas w aplikacji mObywatel był osobny moduł o nazwie mTożsamość. Mogliśmy w nim znaleźć swój wirtualny dowód osobisty. Od teraz sekcja ta nie będzie miała odrębnej nazwy. 

W trosce o bezpieczeństwo i wygodę

Zmienią się także wzory samych dokumentów przechowywanych w aplikacji. Na pierwszej stronie będą przedstawiały tylko podstawowe informacje, zas te bardziej szczegółówe zostana przeniesione niżej. W ten sposób dane trudniej będzie pozyskać przez osobę trzecią.

W aplikacji zostanie też zwiększony dostęp do danych – będziemy mogli znaleźć w niej adres zameldowania, nazwisko rodowe czy imiona rodziców. W dalszej kolejności do mObywatela zostaną wprowadzone m.in legitymacje branżowe i zawodowe oraz karty miejskie i aglomeracyjne. mObywatel powinien też w przyszłości ułatwiać logowanie do większej liczby usług publicznych i szersze potwierdzanie tożsamości.

Od kiedy będą obowiązywać zmiany? 

Użytkownicy mają jeszcze chwilę na aktualizację aplikacji. W oficjalnym komunikacie od Ministra Marka Zagórskiego, sekretarza stanu ds. cyfryzacji, można przeczytać, że starsza wersja jest ważna do końca 2021. Przez ten okres będzie możliwe legitymowanie się dowolnym wzorem dokumentu.

Podczas konferencji Ministrerstwo podało liczbę użytkowniów aplikacji, których jest już ponad 2,4 mln. mObywatel można pobrać na smartfony za darno za pośrednictwem AppStore i Google Play.

Źródło: Redakcja SerwisFaktoringowy.pl

Artykuły Powiązane

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. OK Więcej