Strona główna Faktoring w Polsce Rachunkowe ujęcie faktoringu – poradnik przedsiębiorcy od PZF i EY

Rachunkowe ujęcie faktoringu – poradnik przedsiębiorcy od PZF i EY

poradnik jak rozliczyć faktoring w księgach

Rachunkowe ujęcie faktoringu przyprawia księgowych o ból głowy ze względu na małą ilość regulacji prawnych usługi faktoringu zarówno rozwiązań finansowych, jak i obowiązków rachunkowych. Prowadzi to do wielu często sprzecznych interpretacji dotyczących ujęcia faktoringu w księgach, co powoduje również obawy przed zastosowaniem faktoringu w przedsiębiorstwie. Faktoring należy rozważać zgodnie z ogólnymi przepisami Ustawy o Rachunkowości jako operację gospodarczą.


Celem publikacji przygotowanej przez PZF we współpracy z EY jest przystępne przybliżenie zagadnień związanych z rachunkowym ujęciem faktoringu, zgodnie z krajowymi standardami. Przedstawiono w niej również ogólne wytyczne dotyczące ujęcia faktoringu zgodnie ze standardami międzynarodowymi. Poradnik skierowany jest do klientów korzystających z usług faktoringowych, jak i przedsiębiorców, którzy dopiero rozważają skorzystanie z tej usługi. 

Cały podradnik dostępny poniżej:
Poradnik | PZF (faktoring.pl)

Artykuły Powiązane

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. OK Więcej