Strona główna Ludzie Bibby Fair Pay Run – najwyższy czas na zapoBIEGANIE zatorom płatniczym!

Bibby Fair Pay Run – najwyższy czas na zapoBIEGANIE zatorom płatniczym!

Bibby Finacial Services Fair Play Run

Bibby Financial Services, wspólnie z partnerami, inicjuje nieszablonową akcję z pogranicza gospodarki i sportu amatorskiego. 1 maja ruszają zapisy na Bibby Fair Pay Run, wirtualny bieg, który ma zwrócić uwagę na problem zatorów płatniczych w polskiej gospodarce i promować regulowanie własnych zobowiązań w terminie.Kryzys wywołany pandemią COVID-19 pogłębił problemy, z którymi małe i średnie przedsiębiorstwa borykały się już wcześniej – zwłaszcza te związane z płynnością finansową, wynikające z zatorów płatniczych. Jak wynika z badania Bibby MSP Index, przeprowadzonego na przełomie maja i kwietnia 2021 r. na reprezentatywnej próbie małych i średnich przedsiębiorstw, aż 37 proc. respondentów za największe wyzwanie dla swojej firmy w czasie pandemii uznaje utrzymanie płynności finansowej.

– Nadszedł czas na działanie. Nie wystarczy czekać, aż przyniosą efekty wszystkie rozwiązania wprowadzone przez ustawę antyzatorową. Z problemem powinni odpowiedzialnie zmierzyć się sami przedsiębiorcy. Organizując Bibby Fair Pay Run chcemy wszystkim przypomnieć, jak szkodliwe jest nadmierne „kredytowanie się” u swoich dostawców. A tym bardziej teraz, gdy wiele firm jest osłabionych kryzysem, potrzeba nam solidarności i zrozumienia dla partnerów gospodarczych. Dlatego zapraszamy wszystkich przedsiębiorców i apelujemy: zapoBIEGAJ zatorom płatniczym!

mówi Ewa Gawrońska – Micuń, członek zarządu, dyrektor zarządzający Bibby Financial Services.

Czym są zatory płatnicze?

Zatory płatnicze to zjawisko powstające w sytuacji, gdy firma nie otrzymuje na czas zapłaty od swojego klienta, przez co traci płynność finansową i nie ma możliwości regulowania swoich zobowiązań. Jedno opóźnienie w płatności uruchamia reakcję łańcuchową: w gospodarce powstaje zator i pieniądze nie płyną, przez co kolejne firmy mają problemy z utrzymaniem płynności finansowej.Zatory płatnicze są nie tylko problemem jednego podmiotu, ale zagrażają dobrej kondycji wielu przedsiębiorstw, a w skali makro przekładają się na stan gospodarki naszego kraju.

Na czym polega Bibby Fair Pay Run?

Bibby Fair Pay Run zapoBIEGAJ zatorom płatniczym to bieg w formule wirtualnej. Każdy uczestnik może pokonać dystans w wybranym przez siebie miejscu i czasie – warunkiem jest rejestracja wyników przy pomocy urządzeń mierzących aktywność (typu: Garmin, Strava, Polar, Suunto, itp.), a następnie wgranie ich na stronie biegu. Wyzwanie powinno zostać zrealizowane między 1 maja a 30 czerwca 2021 r, w ciągu maksymalnie 30 dni od zarejestrowania pierwszej aktywności. Dystans do pokonania to 150 km. Mniej wytrenowani biegacze mogą zmierzyć się z 50 km; podobnie osoby, które zdecydują się na rejestrowanie swoich spacerów czy aktywności nordic walking.Startować można indywidualnie lub drużynowo. Organizatorzy szczególnie gorąco zapraszają do uczestnictwa w wyzwaniu firmy, które w ten sposób mogą promować swoje pozytywne postawy płatnicze.Dla każdego uczestnika, który wykupi pakiet startowy, przewidziano pamiątkowy medal oraz sportowe upominki od partnerów wydarzenia. Można także rozszerzyć pakiet o koszulkę techniczną „zapoBIEGAJ zatorom płatniczym”, aby także w przyszłości wszyscy widzieli, jaki jest dodatkowy cel naszych treningów.

Zapisy i więcej informacji o bieguBibby Fair Pay Run

Partnerzy biegu: Sponsorem tytularnym akcji jest Bibby Financial Services, niezależna firma faktoringowa, działająca na polskim rynku od blisko 20 lat. Bibby Financial Services pomaga małym i średnim przedsiębiorstwom w utrzymaniu płynności finansowej, jednocześnie edukując je w zakresie prowadzenia i rozwoju biznesu. Realizuje również badanie Bibby MSP Index, monitorujące koniunkturę w polskim sektorze MŚP. Jako sponsor tytularny biegu Bibby Financial Services chce promować pozytywne postawy płatnicze w obrocie gospodarczym, a w szczególności – regulowanie faktur w terminie.

Do grona partnerów Bibby Fair Pay Run zapoBIEGAJ zatorom płatniczym dołączyli: British-Polish Chamber of CommerceStowarzyszenie Dyrektorów Finansowych FINEXAAtineaAutentiCRIFLigocki KancelariaPolarBiznes na OstroMagazyn FirmaSerwis FaktoringowyPraca dla Biegacza oraz Klub Zabiegane Dni.

Patronat medialny objęły: NewsweekMyCompanyMagazyn Bieganie.Organizatorem biegu jest agencja Futurama Sp. z o.o., obecna na rynku od ponad 8 lat i działająca pod marką Human Signs.

Artykuły Powiązane

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. OK Więcej