Strona główna Faktoring w Polsce Kolejny rekordowy rok PragmaGO

Kolejny rekordowy rok PragmaGO

Kolejny rekordowy rok PragmaGO

 
PragmaGO zamknęła kolejny rok, osiągając rekordowe wyniki. Wartość obrotu w 2022 roku wyniosła 1,63 mld zł, co oznacza, że Spółka urosła o 58% r/r. O 55% wzrosła też liczba klientów – w 2022 roku PragmaGO obsłużyła 13 340 przedsiębiorców. Sfinansowali oni w tym czasie 223 761 faktur (wzrost o 96% r/r). PragmaGO dynamicznie rozwijała też model embedded finance, w ramach którego udzieliła finansowania o wartości 313 mln zł, co stanowiło wzrost r/r o 64%.
 
Faktoring urósł o 48% r/r i wygenerował obrót o wartości 1,47 mld zł. Osiągnięcie takiej dynamiki było możliwe, dzięki systematycznemu rozwojowi i popularyzacji usługi wśród mikro, małych i średnich przedsiębiorców. W 2022 r. PragmaGO uplasowała się na trzecim miejscu w Polsce pod względem ilości klientów.
 
Wysoką dynamikę wzrostu (ponad 300%) odnotowały też pożyczki online, dzięki którym przedsiębiorcy mogą pozyskiwać środki na dowolne wydatki firmowe (w tym podatki i składki ZUS) bez wychodzenia z domu.
 
W 2022 roku naszym celem było lepsze poznanie potrzeb klientów i wprowadzenie rozwiązań, dzięki którym korzystanie z naszych usług na każdym etapie będzie wygodne. Wprowadziliśmy szereg udogodnień technologicznych, takich jak możliwość zawierania umów poprzez podpis elektroniczny czy szybkie płatności Paybylink i Blik. W ciągu roku ilość klientów korzystających z tych opcji wzrosła pięciokrotnie – mówi Tomasz Boduszek, Prezes Zarządu PragmaGO.
 
 
źródło: materiał prasowy

Artykuły Powiązane

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. OK Więcej