Strona główna Faktoring w Polsce Zmiany prawne dla branży faktoringu w 2021 r.

Zmiany prawne dla branży faktoringu w 2021 r.

zmiany prawne w branży faktorignowej 2021

Na blogu prowadzonym przez Adwokata p. Bartosza Nadra, który specjalizuje się m.in w faktoringu i sporach dotyczących cesji wierzytelności, obsługą instytucji finansowych, fraudach oraz trudnej windykacji pojawiła się publikacja, która stanowi podsumowanie najważniejszych w jego ocenie zmian w przepisach prawnych w roku 2021 dotyczących branży faktoringowej. Część z nich weszła w życie, inne są w fazie projektów. 

Na liście znajdują się zmiany takie jak: utworzenie nowej grupy klientów b2sb, która powoduje, przedsiębiorcy będący osobami fizycznymi mają być traktowani częściowo jak konsumenci, projekt ustawy o rozpatrywaniu reklamacji i sporów klientów podmiotów rynku finansowego oraz o Funduszu Edukacji Finansowej zakłada przekazanie obecnych kompetencji Rzecznika Finansowego Prezesowi UOKIK, zmiany w prawie wekslowym, powstanie Krajowego Rejestru Zadłużonych, z którego korzystać będą mogły osoby fizyczne i instytucje, wprowadzenie prostej spółki akcyjnej czy zmiany w prawie bankowym. 

Warto się z nimi zapoznać, publikacja dostępna Najważniejsze zmiany prawne w 2021 r. dla branży faktoringowej | Jaśkowiak Nadra Adwokaci (jaskowiak-nadra.pl)

Artykuły Powiązane

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. OK Więcej