Strona główna Faktoring w Polsce Finansowanie sprzedaży za jednym kliknięciem? Wsparcie przedsiębiorców w nowatorskim wydaniu Faktorii

Finansowanie sprzedaży za jednym kliknięciem? Wsparcie przedsiębiorców w nowatorskim wydaniu Faktorii

Faktoria z Grupy Nest Bank nawiązała współpracę z Comarch ERP, liderem tego typu rozwiązań w Polsce. Teraz korzystający z niego przedsiębiorcy mogą także sięgnąć po usługę faktoringową, logując się do jednego systemu za pomocą Apfino. To jeszcze bardziej ułatwia finansowanie faktur sprzedażowych. Tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy, z takiej możliwości skorzystało już wiele firm.
 

Szybkie rozwiązania na szybkie czasy 

 
Pandemia Covid-19 jeszcze mocniej przyspieszyła proces cyfryzacji. Digitalizacja objęła nie tylko kwestie związane z nową organizacją pracy, lecz także zwiększyła oczekiwania przedsiębiorców względem usług finansowych, które ułatwią im prowadzenie biznesu w bardzo trudnych czasach. Naprzeciw oczekiwaniom rynkowym wyszła Faktoria z Grupy Nest Bank – fintech bankowy od 5 lat działający na rynku faktoringowym. Nawiązując współpracę z Comarch ERP, dostarcza nowatorskie rozwiązanie w zakresie finansowania, dostępne teraz na platformie Apfino. 
 
– Nowość, którą wprowadziliśmy ma absolutnie unikatową wartość dla ludzi biznesu. To pierwsze tego typu rozwiązanie w skali całego kraju, jeśli nie Europy. Comarch to solidny partner, którego udział na polskim rynku rozwiązań informatycznych stale rośnie, a system Comarch ERP Optima, na którym są dostępne usługi Faktorii, wybrało już ponad 70 tysięcy firm. Po drugie: każdy przedsiębiorca, który korzysta z usług Comarch, może uruchomić faktoring dla danej faktury dosłownie za jednym kliknięciem, bez konieczności logowania się do systemu faktora. Korzysta zatem z platformy, którą dobrze zna. Nie musi dostarczać kolejnych dokumentów, co ułatwia i usprawnia cały proces – mówi Jerzy Dąbrowski, Wiceprezes Zarządu Faktorii. 
 
Poza faktoringiem, użytkownicy platformy Apfino korzystają z szeregu usług finansowych, jak wystawianie faktur, szybkie płatności online, windykacja polubowna czy pieczęć prewencyjna. Biura rachunkowe znajdą tam usługę „Poznaj swojego kontrahenta”, która wspiera wypełnianie obowiązku ustawowego AML. W ramach platformy sukcesywnie rozwijane są nowe funkcje dla przedsiębiorców, a także są realizowane dedykowane promocje. Rejestracja i prowadzenie konta w Apfino jest za darmo.
 
 
W efekcie współpracy Faktorii i Comarch finansowanie „per click” jest dostępne dla wszystkich przedsiębiorstw, bez względu na wielkość i częstotliwość wystawianych dokumentów sprzedażowych, z terminem płatności nawet do 120 dni. Należne pieniądze pojawiają się na koncie niemal od razu, zapewniając płynność finansową. 
 
Rozwiązanie, które oferuje Faktoria, daje możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na nagłe potrzeby, gdyż należności są wypłacane nawet w ciągu jednego dnia, co więcej, również w dniu wystawienia danej faktury. Wypłacamy do 90% wartości kwoty faktury sprzedażowej, a nasze limity sięgają aż do 10 mln złotych – dodaje Dąbrowski
 

Rozwój innowacji i polskich przedsiębiorców wpisane w DNA

 
W 2022 roku Faktoria należąca do Grupy Nest Bank odnotowała ponad dwukrotnie wyższy wzrost obrotów (o 59,9%) niż średnia dla całej kategorii (27%), finansując wierzytelności na kwotę ponad 1,9 mld złotych. To rekordowy wyniki działającej od pięciu lat spółki. W 2023 roku firma stawia na dalszą automatyzację procesów obsługowych i udoskonalanie mechanizmów scoringowych. Poza tym planowane są również rozbudowa usług finansowych w ekosystemach klasy ERP oraz integracje mechanizmu odraczania płatności „per click” z kolejnymi platformami sprzedażowymi. 
 
– Może niewłaściwe byłoby powiedzieć o Faktorii, że możemy absolutnie wszystko, ale… naprawdę możemy zrobić bardzo wiele dla naszych Klientów. Chcemy być najlepszymi ekspertami w asystowaniu im w codziennych trudach związanych z zarządzaniem należnościami i płynnością finansową. Rozwój i wparcie są wpisane w nasze DNA i nimi także będziemy się kierować w nadchodzącym 2023 roku – podsumowuje Sebastian Dębek, Manager ds. Sieci Brokerskiej w Faktorii. 
 
O Faktorii:
Faktoria, spółka należąca do Grupy Nest Bank, to pierwszy fintech bankowy, z szeroką paletą rozwiązań przyspieszających, odraczających i zabezpieczających płatności dla małych, średnich i większych firm. W portfolio Faktorii znajduje się zarówno klasyczny faktoring, jak i usługa płatności odroczonych dla firm. Faktoria oferuje również nowatorskie rozwiązanie dla użytkowników ERP dostępne poprzez platformę Apfino, należącą do Comarch ERP.
 
O Apfino:
Apfino to platforma, należąca do spółki Comarch Finance Connect, której misją jest upraszczanie finansów firm oraz stworzenie miejsca w Internecie do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem z dostępem do wielu usług, bez konieczności logowania się do różnych portali. Dzięki integracji z systemem Comarch ERP, firma oszczędza czas, automatyzując wszystkie procesy. Wnioskowanie i zarządzanie usługami odbywa się w Chmurze Comarch, która zapewnia bezpieczeństwo oraz najnowocześniejsze technologie.
 
O Comarch:
Comarch został założony w 1993 roku w Krakowie. Prowadzi projekty dla czołowych marek z Polski i świata w najważniejszych sektorach gospodarki m.in.: telekomunikacji, finansach, bankowości i ubezpieczeniach, handlu i usług, infrastruktury IT, administracji publicznej, przemyśle, ochronie zdrowia oraz w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Z usług Comarch skorzystało kilkadziesiąt tysięcy światowych marek w ponad 100 krajach na 6 kontynentach m.in.: Heathrow Airport, BP, Carrefour, Heineken, Vodafone, T-Mobile, Telefónica, Orange, LG U+ czy BNP Paribas Fortis, Allianz, Aviva, AXA, Banque Populaire des Alpes, Alior Bank, Credit Suisse, Delta Lloyd Life, DNB, ING. 
 
Firma zajmuje wysokie pozycje w rankingach analityków IT m.in.: Gartnera, Truffle 100, TOP 200 „Computerworld”, IDC, Polskiej Akademii Nauk, EU Industrial R&D Investment Scoreboard. Corocznie Comarch inwestuje środki o wartości ok. 15 proc. przychodów  w projekty innowacyjne. W 2020 roku nakłady na prace R&D wyniosły 263 mln zł. Obecnie zatrudnia prawie 6 500 ekspertów, w ponad 90 biurach w ponad 30 krajach od Australii i Japonii przez Bliski Wschód oraz Europę aż po obie Ameryki.
 
Informacja prasowa

Artykuły Powiązane

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. OK Więcej